калонія Выдымер

Выдымер - калонія ў Сарнянскім павеце Палескага ваяводства Польшчы (Другой Рэчы Паспалітай). Для гэтага населенага пункта на сайце Radzima.net ёсць наступныя даныя:
- адміністрацыйна-тэрытарыяльная прыналежнасць у складзе Польшчы (Другой Рэчы Паспалітай),

Гэта інфармацыя даступна для зарэгістраваных удзельнікаў з Premium планам.

Пакінуць паведамленне

*
*
*
*

Паведамленні:

Witam.
Znalazłem waszą stronę przez przypadek.
Moi dziadkowie urodzili się w Wydymerze, Piotr i Maria.
Z tego co wiem, większość mieszakańców została wywieziona na roboty do Niemiec.
Po wojnie większość mieszkańców dawniejszego Wydymera osiedliła się w Starym Strączu i okolicach (dzisiejsze Lubuskie)адказаць
Dzień dobry
Nazywam się Jan Żarczyński, mój dziadek, Jan Żarczyński (ur. 18.10.1901), mąż Zofii Grądziak ( ur. 11.11.1908) był synem Piotra Żarczyńskiego i Anny z d Felińskiej, zamieszkałych w Wydymerze.
Wiem, że Jan z rodziną został wywieziony do Niemiec. Mój ojciec urodził się w Polsce, miał 10 lat, jak jego ojciec zmarł. Czy mam szansę znalezienia jakichkolwiek informacji . Uprzejmie proszę o pomoc, o pokierowanie, gdzie mogę znaleźć więcej danych niż w spisie ludności z 1911r.
Jan Żarczyński ( imię mam po dziadku )адказаць
Prosze o wiadomość: Bolesław Myszkiewicz żona Antonina, dziadek zmarł na tężec (uklągł na drut kolczasty) mieli syna Józef ur 6 01 1931 w Wydymerze zm 6-02-2002 w Złotoryi (mój ojciec) Podczas wywózki do Niemiec w 1943 zmieniono ojcu nazwiska na Korkuś. Po śmierci dziadka Bolesław babci Antonina wyszła za mąż za Józefa Korkuś z którym mieli dzieci : Eugeniusz, Jadwiga, Halina.адказаць
Witam Państwa,

Jestem potomkiem rodziny Brzozowskich mieszkających w Kolonii Wydymer (pow. Sarny, woj. Wołyń). Wedle mojej wiedzy miejscowość zamieszkiwali Antoni Brzozowski z żoną Adelą zd. Jankiewicz, mieli liczną gromadkę dzieci, a wśród nich moją babcię, Stanisławę Kędzior zd. Brzozowską (ur. 1917). Szukając jakichkolwiek informacji lub dokumentów świadczących o ich zamieszkaniu w Wydymerze natrafiłem na Państwa stronę. Czy byliby Państwo w stanie mi jakkolwiek pomóc w poznawaniu historii rodziny? Być może wiedzą Państwo, które archiwum państwowe przechowuje wołyńskie dokumenty? A może potomkowie mieszkańców stworzyli jakąś społeczność? Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek informację.

Pozdrawiam,
Marcin Kędzior
адказаць