фальварак Забеглица

Забеглица - фальварак ў Дзісноўскім павеце Віленскага ваяводства Польшчы (Другой Рэчы Паспалітай). Для гэтага населенага пункта на сайце Radzima.net ёсць наступныя даныя:
- адміністрацыйна-тэрытарыяльная прыналежнасць у складзе Польшчы (Другой Рэчы Паспалітай),
- каталіцкая парафія, да якой адносілася/адносіўся фальварак Забеглица на пачатку ХХ стагоддзя;
- за якія гады захаваліся метрычныя кнігі аб народжаных, уступаючых у шлюб і памерлых дадзенага прыходу;
- адрас архіву, ў якім захоўваюцца метрычныя кнігі;

Гэта інфармацыя даступна для зарэгістраваных удзельнікаў з Premium планам.

Пакінуць паведамленне

*
*
*
*

Паведамленні:

Witam Pani Tereso, czy Pani wie gdzie leży wioska Zabiehlica. W tej wiosce mieszkało kilka rodzin o nazwisku PIETKIEWICZ. Pani pyta o osoby już nieżyjace, Ja mieszkałem niedaleko od Zabiehlicy, ze mną chodziły do szkoły w Zadorożu dzieci z tej miejscowości, m.in. Ś.P. Jasia Pietkiewicz. Z osób dorosłych w czasie mego dzieciństwa słyszałem nazwiska Stasiuk Pietkiewicz, Anton Pietkiewicz. Co Pani wie o losie tej miejscowości, której już nie ma na mapie Białorusi? Czy Pani mieszka w Polsce czy w innym kraju, pozdrawiam J. Nowickiадказаць
Witam!
Moja babcia Antonina Kukiel z domu nazywała się Pietkiewicz urodzona w 1909 roku. W jej akcie urodzenia widnieje miejscowość Zabiehlica. Ojciec Władysław Pietkiewicz urodził się w 1871 roku w Zabiehlicy, matka Franciszka Pietkiewicz z domu Kornatko urodziła się w 1876 roku również w Zabiehlicy. Proszę o kontakt osoby, które mogą coś wiedzieć na temat mojej rodziny.
Pozdrawiam
Teresa Kukielадказаць