хутар Ушаковка

Ушаковка - хутар ў Сенненскім павеце Магілёўскай губерні Расійскай імперыі. Для гэтага населенага пункта на сайце Radzima.net ёсць наступныя даныя:
- адміністрацыйна-тэрытарыяльная прыналежнасць у складзе Расійскай імперыі,
- праваслаўны прыход, да якога адносілася/адносіўся хутар Ушаковка на пачатку ХХ стагоддзя;
- за якія гады захаваліся метрычныя кнігі аб народжаных, уступаючых у шлюб і памерлых дадзенага прыходу;
- № фонду, вопісу, і адрас архіву, ў якім захоўваюцца метрычныя кнігі;

Гэта інфармацыя даступна для зарэгістраваных удзельнікаў з Premium планам.

Пакінуць паведамленне

*
*
*
*

Паведамленні:

Pani Beato

Księgi metrykalne z parafii Bóbr ( Bobr ) znajdują się w NIAB w Mińsku, RAGS w Mohylewie oraz ZAGS w Krupkach. Tam należy szukać metryk przodków Witolda Rogowskiego.Mam dwa pytania. Czy chodzi o Rogowskich pochodzenia szlacheckiego, właścicieli Haponowicz i Uszakówki? Kiedy urodził się Pani dziadek Witold Rogowski? Dokumenty własnościowe i szlacheckie Rogowskich z byłego powiatu Sienno znajdują się także w NIAB w Mińsku.

Pozdrawiam

Jerzy Tadeusz
jertad1@wp.pl
poszukuję wiadomości o przodkach,z guberni Mohylowskiej będę wdzięczna za każdą wiadomość, jestem wnuczką Witolda Rogowskiego, ochrzczonego w parafii Bóbr, urodzonego w majątku Haponowicze,wraz z bratem Arturem i 3 siostrami.Byli dziećmi Stanisławy z Makowieckich i Witolda.Choć zwracam się do Parafii Prawosławnej mam nadzieję odnaleźć ślady historii rodziny nawet dalszej niż moi dziadkowie, łączę wyrazy szacunku i proszę Boga o opatrzność i błogosławieństwo, Beata Grażyna Gęborys - Stefańskaадказаць