Новая Мышь - деревня в Барановичском районе Брестской области Республики Беларусь. Для этого населенного пункта на сайте Radzima.net есть следующие данные:
- географические координаты местности и расположение местечка Новая Мышь на подробной старой карте начала ХХ века и современных картах, а также местонахождение на снимках со спутника Google Maps - Google Карты;Новая Мышь на карте
- административно-территориальная принадлежность местности в составе Российской империи, в составе Польши, в составе Республики Беларусь;
- название православного прихода (приходов), к которому относилась/относился местечко Новая Мышь в начале ХХ века;
- название католического прихода (приходов), к которому относилась/относился местечко Новая Мышь в начале ХХ века;
- имя владельца и название имения, к которому принадлежала местность в середине XIX века.

Эта информация доступна для зарегистрированных пользователей с Premium планом.

Оставить сообщение

*
*
*
*

Сообщения:

Szukam rodziny mojej mamy Marii Legun ur. w 1929 r. w Nowej Myszy lub rodziny mojej babci szostak. Mój dziadek to Stanisław Legun a babcia Józefa Szostak.
Mój telefon komórkowy 697 719 962, e-meil: m.biedak@interia.plответить
Szukam krewnych: Moj dziadek Piotr Wasilewski ozenil sie z Bronislawa Bukiel

corka Antoniego Bukiela i Weroniki Myszkiewicz / po mezu Bukiel corka corka Magdaleny Gwiazdowksiej Nowa Mysz.
Prosze o kontakt
Anna Wasilewska/ babka Bukielответить
Witam.Poszukuje informacji o moich przodkach.Jozefa Tolkaczewicz i Waclaw Okolotowicz . Bardzo bede wdzieczny za udzielenie jakichkolwiek informacji . Dziekujeответить
Witam serdecznie.

Na wstępie mojej wiadomości chciałabym napisać parę słów o sobie a także prosić uprzejmie o informacje związane z rodziną Sienkiewicz. Jestem wnuczką śp. Marii Sienkiewicz urodzonej w Nowej Myszy i dziadka Bronisława Sienkiewicza, także urodzonego w Nowej Myszy. Dziadkowie także w tej miejscowości wzięli ślub i mieli dwoje dzieci, Leonardę czyli moją mamę, która ma obecnie 81 lat i Kazimierza, który zmarł już na terenach Polski w wieku 22 lat. Dziadek zmarł w lutym 1945 roku i został pochowany w Nowej Myszy. Rok po śmierci dziadka Bronisława moja babcia wyjechała do Polski wraz z moją matką, wtedy około 12 - letnią dziewczyną i synem Kazimierzem, 5 lat starszym od mojej mamy. Ze strony dziadka Bronislawa było pięciu braci.Aleksander, Józef, Wincenty oraz Jan. Chciałabym dodać, iż dziadka bracia pozostali na tych terenach, więc z pewnością żyją może ich dzieci oraz wnuki. Jeśli taki kontakt udałoby mi się uzyskać badź informacje na temat rodziny od strony dziadka byłabym niezmiernie wdzięczna.
Natomiast moja babcia urodzona jest 1.czerwca 1893 roku, dziadek Bronisław 20.stycznia 1899. Rodzice dziadka Bronisława to Sienkiewicz Wincenty i matka Antonina Minkiewicz, zaś babci rodzice Okołotowicz Józef i matka Sabina Burduń. Dziadek śp. Bronisław Sienkiewicz pracował w tamtym czasie w karczmie.
Bardzo bym prosiła o jakikolwiek odzew, wiem, że akta parafialne ulegają przedawnieniu, w końcu wojna zabrała wszystko, ocaliła jedynie pamiątki i wspomnienia, mimo to głęboko wierzę w to, że czasem ludzie po latach szukają swoich korzeni i bardzo czesto nie na darmo. Pozdrawiam z całego serca parafianów i księży z Kosciołka Przemienienia Pańskiego, w którym moja mama Leonarda Chomiczewska, czyli corka mojej babci Marii Sienkiewicz była ochrzczona.

Z poważaniem Wiesława Chomiczewska.ответить
Czy mogę zwrócić się o pomoc w ustaleniu prawidłowego nazwiska panieńskiego mojej babci? Mieszkała w Nowej Myszy.ответить
Nowa-Mysz. Kościół parafialny p. w. Przemienienia Pańskiego, murowany, wybudowany w 1824 r. sumptem książąt Sapiehów.

P. o. Administratora Ks. Alfons Oleszczuk.
Wikariusz — wak.
Liczba parafian około 3250.
Urząd pocztowy na miejscu; st. kol. Baranowicze 6 klm.

Osiedla: Nowa-Mysz, Anisimowicze 6 klm., Bałabanowicze 4 i pół, Borowce 4, Ciepłowoda 5, Derewna 10 i pół, Hincewicze 7, Juroszuki 2 i pół, Koźlakowicze 4, Lebieżany 8, Malachowce 10, Mogilany 5, Muckiewicze 1, Niwiszcze 8 i pół, Piłatowicze 3, Piotrowicze 3 i pół, Pławiszcze 7, Siewruki 5 i pół, Skuplino 3, Spoczynek 6, Stara-Mysz 7, Sucharewszczyzna 8, Wielka Wołachwa 9, Zabłocie 5 i pół.
Sąsiednie kościoły parafialne: Baranowicze 8 klm., Nowosady 25, Połonka 20, Żeleźnica 12.

Zrodło: SPIS KOŚCIOŁÓW i DUCHOWIEŃSTWA DIECEZJI PIŃSKIEJ w R. P. 1933 i 1934. PIŃSK - 1933ответить

Фамилии, зарегистрированные участниками