Прадаць дом, ці здаць катэдж у арэнду Свір. Набыць дом, ці зняць жыллё Свір на сайце "Дом на Радзіме".

Фотаздымкі

З альбому з архіўнымі здымкамі

З альбому з архіўнымі здымкамі фотаздымкі дадаў(ла) piotr krementowski

З альбому з архіўнымі здымкамі

З альбому з архіўнымі здымкамі фотаздымкі дадаў(ла) danuta schulze

З альбому здымкаў з сучаснымі відамі

З альбому здымкаў з сучаснымі відамі фотаздымкі дадаў(ла) Иван Бай

Свір - гарадскі пасёлак ў Мядзельскім раёне Мінскай вобласці Рэспублікі Беларусь. Для гэтага населенага пункта на сайце Radzima.net ёсць наступныя даныя:
- геаграфічныя каардынаты мясцовасці і размяшчэнне гарадскога пасёлку Свір на падрабязнай старой мапе пачатку ХХ стагоддзя і сучасных мапах, а таксама на саталітарных здымках Google Maps - Google Мапы;Свір на мапе
- адміністрацыйна-тэрытарыяльная прыналежнасць у складзе Расійскай імперыі, Польшчы (Другой Рэчы Паспалітай), Рэспублікі Беларусь (2017);
- каталіцкая парафія, да якой адносілася/адносіўся гарадскі пасёлак Свір на пачатку ХХ стагоддзя;
- імя ўладальніка і назва маёнтка, да якога належыла мясцовасць у сярэдзіне XIX стагоддзя;

Гэта інфармацыя даступна для зарэгістраваных удзельнікаў з Premium планам.

Пакінуць паведамленне

*
*
*
*

Паведамленні:

Witam Serdecznie, szukam informacji o rodzinie Baturo. Jestem potomkiem Józefa Baturo ur. 08.11.1912 w miejscowości Świr. Imie ojca Jan, imie matki: Felicja.

Poszukuje wszelkich informacji o rodzinie

Prosze o kontakt E-mail.
Mówie po rosyjsku (Я говорю по-русски)адказаць
Добрый день! Мне нужна Ваша помощь! Я хочу найти больше информации о своём дедушке. Ян Смольский, жил на территории Свири, к сожалению, оригинал свидетельства о рождении, где указано, что он поляк, исчез, а в повторном указано, что белорус. Скажите, есть ли возможность подтвердить, что он поляк!!??адказаць
Есть ли в писках голосования в Сейм 1939 года Батуро Владимир И Батуро Марияадказаць
Марыяна Канчаніна (1858-?) магла быць дачкой майго прапрадзеда і прапрабабулі Тамаша і Зоф'і Кісялёў (?-1903), сястрой майго прадзеда Яна Кісяля (1870-1947). Нарадзілася ў мястэчку Засвір Свірскай воласці Свянцянскага павета, выйшла замуж за Канчаніна. Паводле тэстамэнта Тамаша Кісяля, складзенага ў 1897 годзе, яна жыла ў вёсцы Галубіна Аляксандраўскай воласці. У вышэйпрыведзеным спісе Марыяна Канчаніна згадваецца ў вёсцы Гаршэвічы, якая за некалькі кіламетраў ад Галубіна.адказаць
ZASOBY METRYKALNE
Spis wiernych katolickich parafii Świr z 1895 r.

http://kresy.genealodzy.pl/gub_wil_87/swir_1895_pl.htmlадказаць
Panie Henryku

Księgi metrykalne z parafii Świr ( Łuszczyki ) znajdują się w kilku miejscach: LVIA w Wilnie, NIAB w Grodnie i ZAGS w Miadziole. W tych archiwach należy szukać metryk przodków z rodziny Kasperowicz.

Pozdrawiam
Jerzy Tadeusz
jertad1@wp.ply8yадказаць
witam, poszukuję jakieś dane o dziadku Stanisławie Kasperowiczu. Mieszkał w folwarku obok wsi Łuszczyki, niedaleko Świra. Zmarł chyba w 1976 r., żona Helena z Wierzbickich. Będę wdzięczny za jakieś informacje, bądź wskazówkiадказаць
Прихожане костела Свир в 1908 году
Виленской губернии, Свенцянского уезда, Свирской волости.
Сегодня – костел Свир, Мядельский район, Минская область, Беларусь.

1908 г. – книга исповедавшихся семей Свирского прихода до 1.01.1909.

Nr. Двора в 1908 году.
Родители, братья, сестры, Возраст в 1908 г.
Дети воспитанники, работники, Возраст в 1908 г.

3. Застенок Подкостелoк

303. Субко С + Мариа 50 = Иоанн

4. Застенок Дубище

304. Кисиель Казимир + Аниела 50; Лавринович Ф + Елена 27 = Елена 6, сын Франц ; Кешкорский Доминик 15
305. Приборовский Матвей + Елизавета 35

5. Застенок Голубино

306. Корчановский (Корчаповский) Н. (819) + Елена 25 = Ванда 2, Юзефина (893)

6. Деревня Горшевичи

307. Кончанин К + Марианна 50 = Казимир, дочь Бронислава, 9
308. Кончанин Н + Павлина 60 = Емилия, Елена, Елисавета 20 Мария; Войцехович Франц 20.
309. Кончанин Ф + Эуфрозина 35 = Антон, Франц, дочь Елена 14, Владислава
310. Помецько: Амброзией, Юрий, Мария 46, Субоч Юрий 12.
311. Матусевич Ф + Юзефа 40 = Франц, Станислав, дочь Владислава, Аделя 10, Анна
312. Матусевич И + Юзефа 40 = Јоанн, дочь Марянна, Фелиџия, Саломея 6 ,София
313. Хаткевич Т + Михалина 60 = Хаткевич А + Марианна 40 = Ян, Юзеф, Альбин, Едвард, дочь Елена 13, Аделя
314. Пашкевич: Болеслав, Антон, Юзеф, Мариянна 19, Пашкевич Емилия 50.
315. Вашкевич С + Ева 60 = Франц, Винкентий , дочь Саломея 1
316. Матусевич И + Розалия 40 = Людвик, Ян , дочь Малвина 9, Станислава
317. Матусевич К. + Мариянна 30 = Франц , дочь Мариянна 2
318. Матусевич Францишка;( Матусевич С + Мария 32 = Сигисмунд, дочь Бронислава , Юзефа 1); Зеленкевич Анна 40.
319. Родзевич Я + Емилия 48 = Антон, Павел , Ян , дочь Емилия 8
320. Вашкевич А + жена Агата 38 = сын Владислав (860) , дочь Елена 17 , Ядвига

7. Застенок Бондище

321. Мороз Ф + Леонида 47 = Амброзей, Ромуальд, дочь Францишка, Стефания 14, Иоанна

8. Застенок Гинишишки

322. Кончанин Ф + Анеля 40 = Михаил, Элияш, Эдмунд, дочь Мариянна 13
323. Кончанин А., Кончанин Михалина 60 = Адам, Эдвард
324. Кончанин Анеля 67 = Петр + жена Юлия 30
325. Кончанин А. = Юлиян; Кончанин Анеля 28 = Юсеф, дочь Елена 9, Олимпия; Цейко Виктор 18.
326. Кончанин Ян; Кончанин Виктория 30 = Ядвига 18
327. Носовский Михаил, Носовская Катерина 32, Носовская Емилия; Войткевич Изабелла 53
328. Сакович: Франц, (Элияш + Мариянна 40); Сакович Кристина 46, Сакович Сколастика адказаць
Прихожане костела Свир в 1908 году
Виленской губернии, Свенцянского уезда, Свирской волости.
Сегодня – костел Свир, Мядельский район, Минская область, Беларусь.

1908 г. – книга исповедавшихся семей Свирского прихода до 1.01.1909.

Nr. Двора в 1908 году.
Родители, братья, сестры, Возраст в 1908 г.
Дети воспитанники, работники, Возраст в 1908 г.

16. Мыза Аделиново

422. Вешторт К + Леония 50 = Болеслав, Станиславадказаць
Прихожане костела Свир в 1908 году
Виленской губернии, Свенцянского уезда, Свирской волости.
Сегодня – костел Свир, Мядельский район, Минская область, Беларусь.

1908 г. – книга исповедавшихся семей Свирского прихода до 1.01.1909.

Nr. Двора в 1908 году.
Родители, братья, сестры, Возраст в 1908 г.
Дети воспитанники, работники, Возраст в 1908 г.

23. Застенок Лавки

444. Лисовец Б + Винцента 35 = Франц, Владислав, Мария 9, Юзeфа; Матусевич Анна 70.
445. Ромашъ Ф + Анеля 40 = Адольф, Вероника 5
446. Слизкий Ю + Текла 40 = Болеслав, Адольф, Петр, Юзеф, Мария 9

24. Застенок Комаришки

447. Ляхович Ф + Емилия 45 = Виктор; Сакович Юзеф(а)- работник(ца)
448. Ляхович: Константин, Мария, Вероника 16; Ляхович София 60.
449. Гринцевич М + Розалия 40 = Винкентий, Константин, Виктор, Ипполит, Виктория 20.

25. Деревня Иодзи

450. Ляхович Ф + Елена 40 = Михаил, Юзефа, Станислав, Мария 8, Емилия.
451. Ляхович К = Петр, Валериян, Саломея 10.
452. Ляхович В + Виктория 51 = Винцентина.
453. Поручник Ф + Михалина 33 = Анна 2; Поручник Агата.
454. Соловей А + Екатeрина = Тадеуш + Аделя 36; Соловей Ю + Ядвига 25 = Емилия 6, Елена.
455. Соловей Ф + Гаврила 33 = Владислав, Иосиф, Гаврила; Соловей Иоанн .
456. Соловей И + Мария 40 = Иосиф, Виктор , Ядвига 12.
457. Соловей Мальвина 30 = Феликс, Станислава, Мальвина 13, Стефания.
458. Соловей Людовик + Мария 23; Соловей Стефан .
459. Ляхович М + Анеля 40 = Адолф, Юлиян, Феликс, Ядвига 12.
460. Ляхович М + Теофилия 40 = Ипполит, Болеслав; Лукашевич Иосиф 12, Кежуць М + Ядвига = Кежуць И + Виктория 30 = Игнатий

26. Застенок Заголодно

461. Ляхович И + Анна 35 = Ипполит, Бронислав; Ляхович Ю + Францишка 30 = Франц, Ядвига 7, Валентина; Ляхович Розалия 31 = Михаил, Аделя 11, Елена; тетка Юстина; Ляхович Анна 65; Ствол Адам 15.
462. Ляхович М + Михалина 40 = Иоан., Иосиф, Сигизмунд, Мария, Теофилия, Емилия 4, Бронислава.
463. Ляхович С + Розалия 48 = Станислав, Франц, Емилия 18.

27. Застенок Пашкуни

464. Бабич С + Елизавета 35 = Иосиф, Бронислава 12.
465. Бабич Франц; Бабич Стефания 20, Бабич Емилия, Бабич Анеля .50.
466. Бабич В + Кристина 50 = Иосиф, Емилия 19.
467. Можейко И + Виктория 50 = Юлиян; Лукшо Адольф 15
468. Проньский И + Виктория 30 = Иосиф, Ельяш, Мария 3, Теофиля
469. Бабич П + Анна 37 = Адольф , Елена, Емилия 5, Франц.
470. Бабич София 59.
471. Проньский И + Анеля 35 = Иосиф, Виктор, Клементий, Елена 17, Бронислава; Проньская Емилия 50 = Михаил, Стефания 20, Фелиция.

адказаць
Прихожане костела Свир в 1908 году
Виленской губернии, Свенцянского уезда, Свирской волости.
Сегодня – костел Свир, Мядельский район, Минская область, Беларусь.

1908 г. – книга исповедавшихся семей Свирского прихода до 1.01.1909.

Nr. Двора в 1908 году.
Родители, братья, сестры, Возраст в 1908 г.
Дети воспитанники, работники, Возраст в 1908 г.
28. Деревня Воробьи

472. Бакевич О + Людовика = Бакевич А + Розалия 45 = Игнатий, Иоанн, Францишка, Елена 15, Вероника.
473. Гутович Адам + Елизавета 50; Гутович Анеля 40; Коцик Ян.
474. Ромаш Каликст 90.
475. Сапега Т + Мария 40 = Франц, Адольф, Елена, Юзефа 10, Францишка .
476. Сапега Антон 35; Сапега Михаил ; Сапега Михалина .
477. Сапего А + Елизавета 40 = Иосиф, Вероника 9, Аполония; Сапего: Михалина; Стефания 30.
478. Гутович М + Анеля 60 = Ромуальд, Иоахим, Мария, Анна, Елена, Юзефа 6, Станислав.
479. Сапего: Иоахим, Кристина, Констанция, Елена 21; Сапего Ева 70.
480. Сапего М = Иллариoн, Иоахим 9; Лаговнич Изабелла 30 = Елияш
481. Кузьмич В + Мариянна 23 = Бронислава 2; Кузьмич Анеля .
482. Кузьмич М + Изабелла 40 = Адам, Иоанн, Изабелла 6, Аделя.
483. Кузьмич И = Кузьмич С + Емилия 31 = Мария 3 , Владислав
484. Куркуль Михалина 60 = Иосиф, Казимир, Изабелла 26, Розалия.
485. Гутович А + Емилия 37 = Иосиф, Михаил, Юстин, Франц .
486. Гутович В = Гутович М + Розалия 40 = Франц, Иосиф, Людовик, Виктор, Аделя, Елена, Мария 10, Юзефа .
487. Воробей И + Изабеллa 26 = Фабиан, Иоанн, Сусанна 2.
488. Сапего М + Кристина 35 = Иосиф, Альфонс, Фелиция 16, Елена; Сапего Антон .
489. Сапего И + Емилия 30 = Иосиф; Сапего Станислав ; Лебань Анеля 15.
490. Кузьмич В + Елена 35 = Иоанн, Иосиф, Иоахим; Кузьмич Емилия 35.
491. Дашкевич Я + Уршуля 45 = Болеслав, Юлиян, Адам.
492. Дашкевич Павлина 30 = Елияш, Филомена 3; Дашкевич Каролина
493. Воробей М + Михалина 21 = Иосиф; Веребей Терезия 45.
494. Сапего Иосиф; Сапего Петронеля 35; Сапего Петронеля 70.
адказаць
Прихожане костела Свир в 1908 году
Виленской губернии, Свенцянского уезда, Свирской волости.
Сегодня – костел Свир, Мядельский район, Минская область, Беларусь.

1908 г. – книга исповедавшихся семей Свирского прихода до 1.01.1909.

Nr. Двора в 1908 году.
Родители, братья, сестры, Возраст в 1908 г.
Дети воспитанники, работники, Возраст в 1908 г.

30. Деревня Сенюци

496. Иванцевич М + Агата 60 = Франц, Анеля 20, Станислава .
497. Иванцевич Михалина 46 = Михаил, Павел, Винкентий, Анеля 13.
498. Сайкович Мариянна 65 = Клементий + Изабелла 20.
499. Иванцевич Т + Анеля 50 = Франц, Адольф, Болеслав, Мария 12, Мальвина.
500. Тумашевич А + Виктория 50 = Юлиян, Иоанн, Емилия 11.
501. Лось А + Анеля 40 = Франц, Стефания 7.
502. Лось И + Петронеля 50 = Едуард, Бронислав, Анна, Мария 12, Мелания.
503. Лось Франц ; Лось Елена 25; Лось Стефания; Лось Францишка 60.
504. Лисовец А + Изабелла 40 = Михаил, Стефания 8, Станислава.
505. Лисовец М + Юлия 36 = Иосиф, Елена, Ядвига 8, Мальвина; Лисовец Винкентий.
506. Бабич М + Павлина 43 = Михаил, Франц, Стефания, Владислава 7, Иоахим .
507. Бабич Анна 40 = Михаил, Мария 11; Бабич Каролина .
508. Бабич: Юлиян, Розалия, Анеля, Теофиля, Емилия 8, Николай, Бабич Цецилия 44
509. Бабич М + Ева 49 = Николай, Анеля 16.адказаць
Прихожане костела Свир в 1908 году
Виленской губернии, Свенцянского уезда, Свирской волости.
Сегодня – костел Свир, Мядельский район, Минская область, Беларусь.

1908 г. – книга исповедавшихся семей Свирского прихода до 1.01.1909.

Nr. Двора в 1908 году.
Родители, братья, сестры, Возраст в 1908 г.
Дети воспитанники, работники, Возраст в 1908 г.
46. Застенок Яценики

596. Клевядо В + Анеля 50 = Клементий, Емилия 20, Станислава.
597. Батуро Н + Устина 60
598. Батуро А + Анеля 43 = Иосиф, Констанция 19.
599. Клевядо Виктория 40 = Иосиф, Ромуальд , Теофиля , Елена, Вероника 13, Марианна
600. Клевядо Михаил + Павлина 25, мать Анеля
601. Смольский Ф + Габреля 30 = Иосиф, Теофиля 11, Станислава.
602. Смольский М + Анна 40; Габрунь Марианна 10.
603. Смольский И + Текла 32 = Иосиф, Болеслав, Михаил. Елена 11, Ядвига
604. Клевядо К + Целина 30 = Иоанн, Мелания 8; Клевядо Т; Клевядо Антон
605. Клевядо М + Кристина 30 = Иосиф, Станислава, Вероника 10, Марианна .
606. Клевядо И + Марианна 48.

47. Застенок Пуща

607. Слизкая Мария 33 = Юзефа, Сабина, София, Елена, Марианна 3, Иоанна.
608. Слизкая Текла, Анна 60, Слизкая Теофила 24.
609. Слизкий П = Слизкий С + Анеля 35 = Станислава, Михалина, Эвелина, Анна 6, Вероника.
610. Слизкая Фелиция 30 = Никодим, Иосиф, Иоанн, Мария, Бронислава, Олимпия 15, Филомена
48. Деревня Волоцьки

611. Мороз М + Антонина 40 = Иосиф, Бернард, Лука, Теофиля 15, Стефания
612. Мороз Иоанн; Мороз Иосиф 60; Мороз Юзефа 20
613. Лопато А + Марианна 28 = Владисав, Иосиф; Лопато: Иоанн, Исидор, Клементий, Кристина 23.
614. Лопато М + Францишка 25 = Бронислав; Лопато Розалия 33 = Альбин, Витольд; мать Ева .
615. Селевич Л + Анеля 60 = Аделя 20.
616. Селевич Анеля 60 = Иосиф, Марианна 18, Елена.
617. Щучко Ф + Альбина 27 = Иосиф, Антон, Бронислав, Иоанн; мать Розалия; Цейко Текля 56, Розалия.
618. Щучко В + Розалия 40 = Антон, Албин, Михаил, Станислава, Мария 12, Вероника .
619. Щучко С + Мальвина 25 = Михаил, Елена 1; Щучко: Павлина, Юлия 25, Кристина
620. Копач М + Елизавета 39 = Михаил, Станислав, Бронислав.
621. Конон Иоанн 60; Селевич Ф + Теофиля 25 = Михаил, Мария, Елена 4, Ядвига.
622. Щучко И + Марианна 28 = Вероника, Ядвига 5, Иосиф.
623. Щучко Ф + Марианна 50= Михаил, Иоанн, Владислав, Емилия, Елена, Анна 14, Вероника , мать Магдалена
624. Лопато Анеля 36 = Иосиф, Иоанн, Габриеля 12, Станислава
625. Лопато М + Петронеля 19 = Вацлав; Лопато Феликс + Марианна 19.
626. Бойко Каролина 60 = Елена 20
627. Лопато И + Францишка 40 = Марианна 18
628. Лопато Н = Лопато Е + Марианна 30 = Михаил , Сигизмунд, Бронислав.
629. Эрман И + Мария 35 = Станислава, Юзефа, Альбина 4, Иосиф
адказаць
Прихожане костела Свир в 1908 году
Виленской губернии, Свенцянского уезда, Свирской волости.
Сегодня – костел Свир, Мядельский район, Минская область, Беларусь.

1908 г. – книга исповедавшихся семей Свирского прихода до 1.01.1909.

Nr. Двора в 1908 году.
Родители, братья, сестры, Возраст в 1908 г.
Дети воспитанники, работники, Возраст в 1908 г.

51. Засценок Лядцы

700. Качкан М + Устина 30 = Иосиф, Альбин, Саломея 4, Бронислава; Качкан М + Анна 40 = Эдуард, Сабина, Мария 3; Качкан Иоанн.
701. Мацкевич Ф + Марианна 60 = Адам, Емилия 20.
702. Качкан Анастазия 53 ; Буйчик Анна 40.
703. Малявко П + Марианна 50 = Бронислав, Грасыльда, Елена 18, Габреля.

52. Застенок Желядзь

704. Субко : Михаил; Людовик; Иосиф; Франц ; Марианна; Станислава 17; Субко Вероника;
705. Михневич Марианна 30 = Эдуард, Бронислав, Франц, Станислав
706. Масевич Ева = Масевич К + Петронеля 28 = Клеметий, Валентина 2
707. Мацясович Клементина 40 = Исидор, Иосиф, Михаил, Елена 15.

53. Деревня Жукойни

708. Михнович Александр 23
709. Помецько Иоанн + Марианна 23 ; Субоч Изабелла 16;
710. Ярмаль Михалина 39;
711. Лавринович Юлия 60
712. Лопато Изабелла 30 = Михаил, Николай, Александр, Юрий, Валентина 2
713. Лавринович Михалина 35 = Александр, Ипполит, Едуард, Марианна 16,
714. Лавринович М + Розалия 56 = Едмунд , Аделя 17
715. Помецько Иоанн ; Констанция 37 = Владислав, Олимпия 15, Бронислава; Помецько Михаил 55.
716. Михнович А + Аделя 34 =Лудомир, Анеля , Вероника 5, Бронислав
717. Богданович М + Винцентина = Богданович А + Кристина 25 = Петр
718. Богданович А + Терезия 50 = Андрей, Иоанн, Александр
719. Богданович Марианна 59 = Иосиф, Мелания 18
720. Богданович Марианна 30 = Марианна, Валерианна 12, Леония
721. Буйчик М = Бернард, Феликс ; Буйчик Марианна 23 = Вацлав
722. Буйчик М = Елена 24 ; мать Текля; Вероника 5
723. Клевядо М + Павлина 40 = Матвей, Бернард, Бронислава 2
724. Мацясович П + Анеля 40 = Иосиф, Владислав, Иоанн , Аделя 16
725. Помецько Ф + Кристина 57 = Николай , Францишка 20, Кристина.
726. Любохоньский В = Иосиф, Теофиля 19; Любохоньская: Фелицянна; Марианна 11; Анна .
727. Жусень : Михаил; Петр; Иоанн; Текля 20; Жусень Юлия; мать – Марианна
728. Михнович И + Кристина 56 = Анела 18
729. Богданович И + Фелиция 35 = Михаил, Владислав, Альбин, Адольф, Бронислава 2, Марианна
730. Станевич М + Петронеля 56 = Михаил
731. Станевич А + Домицеля 50 = Станислав + Емилия 25 ; Франц , Анна 9
732. Михнович Емилиа 35 = Михаил, Бронислав; мать Елизавета ;
733. Лавринович Ю + Стефания 38 = Михаил , Моника , Сабина 4, Марианна
734. Лавринович И + Елизавета 30 = Иоанн, Аделя 7; мать Анна
735. Сильманович П = Павел, Александр, Сабина 19.
736. Сильманович И + Саломея 40 = Михаил, Иосиф, Елена, Саломея 11, Олимпия
737. Михнович Андрей 70; Буйчик А + Анеля 50 = Александр, Руфин, брат Буйчик А + Изабелла 40 = Адам, Октавия 7, Моника
738. Корчаковский Ф + Анна 23 = Елена 3; мать – Людовика
739. Сальмонович М + Агата 50 = Руфин , Мелания 19
740. Шапель И + Станислава 25 = Марианна 4, Адольфина ; Сальманович Габреля 13;
741. Лавринович И + Елена 50 = Фелиция 18, Станислава; Субоч А + Габреля 29 = Геновефа 8, Елена .
742. Носовская Францишка 20
743. Лавринович Марианна 47 = Ельяш, Элеонора 11
744. Чернявский Ф + Францишка 50 = Александр, Текля 15
745. Сальманович М + Аделя 30 = Анеля 11 , Вероника
746. Помецько П + Михалина 50 = Михалина 12; Анастазия 40 = Анна 5
747. Сальманович Ефрим + Грасыльда 30
748. Помецько О = Франц, Елена 3
749. Лавринович Ф + Ева = Лавринович Ф + Елена 32 = Иосиф, Михаил, Валентина 4
750. Михнович Ю + Уршуля 50 = Валериан, Исидор , Сколастика 16, Станислава
751. Мацясович Михалина 50 = Иоанн, Ельяш, Виктор
752. Мацясович Константин + Елена 32; Мацясович Устин
753. Михнович Цецилиа 35 = Никодим, Михаил, Станислава 12, Бронислава .
754. Помецко С + Людовика = Помецко Ф + Иоанна 33 = Михаил, Петр, Елена 6
755. Буйчик Л + Анастазия 50 = Клементий, Сигизмунд, Иоанн, Марианна 15, Елена
756. Буйчик Ф + Констанция 48 = Франц, Грасыльда 13, Марианна
757. Михнович Н + Павлина 29 = Никодим, Владислав, Иосиф, Станислава 8, Ирена
758. Михнович Павлина 35 = Михаил, Ромуальд, Наполеон, Петр, Ядвига 14
759. Михнович Е + Юзефа 25 = Владислав, Станислава; Михнович Иоанн; мать Анеля
760. Михнович Анеля 35 = Бронислав; мать Розалия
761. Михнович К + Емилия 30 = Павел, Едуард, Ядвига 14
762. Помецько О + Анеля 50 = Феликс, Клеметий, Вероника 16
763. Сальманович И + Марианна 53 = Михаил, Владислав, Людомир, Мальвина, Стефания 19, Юзефа, Александр
764. Помецько У + Анна 50 = Устин, Марианна, Емилия 16, Анна
765. Помецько М = Помецько А + Бронислава 22 = Болеслав , Альфонс ; сестра Помецько А - Павлина 18; Помецько Викториа 50
766. Бородынко С + Розалия = Бородынко И + Мальвина 32 = Клеофас, Франц, Мальвина 2, Бронислава
767. Бородынко Ф + Текля 25 = Бронислав; мать – Анеля
768. Помецько Е + Марианна 29 = Ромуальд, Марианна 5; Помецько Мальвина 25; Помецько Елена
769. Бородынко И + Ева 50 = Иосиф, Ипполит, Амелия, Ева 11, Илларион
770. Олехнович М + Анна 50 = Бронислав, Петр, Иоанн, Александр, Михалина 19
771. Шимкович В + Казимира 45 = Устин, Ипполит; мать – Емилия .
772. Буйчик Ф = Павел = Владислава 3; Буйчик Нарциз; Буйчик Павлина 18 ; Михнович Ромуальд 15

54. Застенок Борек

773. Юкович (Юнович) А + Марианна 49 = Ромуальд
774. Лукашевич Михалина 37 = Михаил, Елена 18
775. Цюкша И + Марианна 35 = Анеля, Саломея, Иоанна, Эмилия 7, Анна
776. Юкович Михаил + Францишка 25; Юкович (Юнович) Иосиф ;
777. Юкович Юльян 27; мать – Анна
адказаць
Прихожане костела Свир в 1908 году
Виленской губернии, Свенцянского уезда, Свирской волости.
Сегодня – костел Свир, Мядельский район, Минская область, Беларусь.

1908 г. – книга исповедавшихся семей Свирского прихода до 1.01.1909.

Nr. Двора в 1908 году.
Родители, братья, сестры, Возраст в 1908 г.
Дети воспитанники, работники, Возраст в 1908 г.

56. Застенок Александрея

795. Дрозд И + Михалина 74
796. Козелло Т = Козелло Т + Каролина 33 = Леон, Александр, Бронислав , Вацлав , Анна 10 , Леокадия
797. Масцясович Ф + Текля 40 = Сабина 16, Вероника; мать– Магдалена

57. Деревня Осташишки

798. Чернявский А + Устина 60; Ромейко Теофила 40 = Елена 10, Станислава
799. Чернявский М + Текля 42 = Клеменс, Мечислав, Бронислав, Никодим, Емилия, Сабина 14, Саломея
800. Чернявский Б + Валерианна 26 = Константин, Бронислава 3
801. Чернявская Михалина = Чернявский В + Теофила 30 = Франц, Устин 15, Сабина
802. Михнович А + Анеля 45 = Казимир, Анеля 17, Францишка ; Михнович Марек 60
803. Мацкевич Ф + Кристина 36 = Иосиф, Иоанн, Михаил, Владислав, Елена 16, Мелания; Гутович Николай 78
804. Кончанин В + Юзефа 28 = Антонина, Павлина, Леония 3, Бронислава
805. Мацясович А + Анна 50 = Эдмунд, Елена, Станислава, Аделя 13, Ядвига
806. Мацясович Л + Марианна 40 = Иосиф, Альбина, Михалина, Розалия 20, Юлия
807. Мацясович М + Анеля 47 = Иосиф, Франц, Юльян, Михалина 9, Бронислава
808. Михнович Мария = Анна 30
809. Михнович Ф + Изабелла 30 = Иосиф, Вацлав, Витъ , Ядвига 7 , мать – Терезия
810. Михнович Анеля. 60 = Исидор 18, Валерианна 15

58. Застенок Киселевщизна

811. Кончанин К + Елизавета = Кончанин Л + Емилия 30 = Болеслав, Иосиф, Вацлава 4; Мацясович Иосиф 14
812. Кончанин Марианна = Клеофас, Грасыльда 35; Роць Сабина 7; Чернявский Устин 16.
813. Кончанин Ф + Марианна 26 = Онуфрий, Людомир, Станислав, Елизавета 10, Фелицянна

59. Застенок Смильговщизна

814. Борковский М + Розалия 40 = Адольф, Юльян, Исидор,
815. Борковский М + Устина 30 = Мальвина 6, Марианна; Борковский А + Ева 40 = Елена 12; мать – Анна адказаць
69. Мельница Страча

887. Павлович К + Екатерина 40 = Каетан, Исидор, Станислава, Саломея, Стефания 14, Юзефа; Ляхович Исидор 22 адказаць
Прихожане костела Свир в 1908 году
Виленской губернии, Свенцянского уезда, Свирской волости.
Сегодня – костел Свир, Мядельский район, Минская область, Беларусь.

1908 г. – книга исповедавшихся семей Свирского прихода до 1.01.1909.

Nr. Двора в 1908 году.
Родители, братья, сестры, Возраст в 1908 г.
Дети воспитанники, работники, Возраст в 1908 г.

70. Имение Страча

888. Прокоп С + Альбина 34 = Болеслав , Феликс, Константин 2, Ядвига
889. Литвинович С + Марианна 24 = Владислав, Анастазия 1; Бобровка Франц 13
890. Кагель Я + Казимира 40 = Матвей, Исидор, Иоанн, Мелания 12
891. Галь А + Елена 27 = Иосиф, Бронислав, Виктор, Станислав
892. Можейко И + Анеля 37 = Станислав; Стефания 13;
893. Пурлань А + Анна 27 = Иосиф, Елена 2
894. Корманьский А = Юзефа 30 = Витольд, Елена 4, Ядвига
895. Милош К + Анеля 28 = Виктор, Ядвига 7, Саломея
896. Лонц Павел; мать Анеля 40 = Иосиф; Лонц Агнешка 23 адказаць
Прихожане костела Свир в 1908 году
Виленской губернии, Свенцянского уезда, Свирской волости.
Сегодня – костел Свир, Мядельский район, Минская область, Беларусь.

1908 г. – книга исповедавшихся семей Свирского прихода до 1.01.1909.

Nr. Двора в 1908 году.
Родители, братья, сестры, Возраст в 1908 г.
Дети воспитанники, работники, Возраст в 1908 г.

Костельная прислуга

1325. органист – Чепулёнис Матвей 27; Чиж Ядвига – племянница; закристьян – Мисюк Е + Елена 26 = Теофила 3; звонарь – Толетыко М + Елена 43 = Иосиф (3556), Мелания ( в Петербурге), Анна 15, Стефаниа (3831)
(Всего католиков: 3556 + 3831 = 7387 человек)

Верно. М.Свир 1909 , Июня 18 дня
Настоятель Свирского Р.К. Приходского Костела и Декан Свирский кс. К. Во…
-----------------------------
88. Мястечко Свирь

1177. Виршилло С + Розалия = Виршилло Е + Лудовика 30 = Франц, Ядвига, Вероника 4, Францишка
1178. Виршилло М + Павлина 40 = Михаил, Анна, Емилия, Вероника, Мария 3, Валерианна
1179. Соловей И + Аделя 30 = Иосиф, Геновефа 7, Викториа
1180. Морачевский Н + Екатерина 70; Яйков Винкентий 70
1181. Стануль Уршуля 50 = Юльян, Болеслав, Иоанн; Юревич Елена 7
1182. Марач А + Анна 30 = Иосиф, Аделя 3
1183. Лопато Мария 28 = Елена 8, Стефания; Сильманович Кристына 40; Федорович Ипполит 16
1184. Михнич М = Емилия, Вероника 8, Иосиф
1185. Кароль Мария = Емилия 20
1186. Левицкий А + Елисавета 30 = Сигизмунд, Виктор, Вероника, Стефания, Станислава 4, Юзефа,
1187. Каменьский Ф + Мария 50 = Бронислав, Александр, Марианна 14, Альфонс
1188. Печатовская Юлия = Иосиф 6
1189. Буша И + Анна 40 = Юстын, Станислава, Мария 5, Ядвига
1190. Кулаго Ф + Анна 67 = Иосиф
1191. Меллунь Ф+ София 28 = Иоанн, Геновефа 4
1192. Бубилко Л + Кристына 70
1193. Андрушкиевич Станислав + Анеля 40
1194. Гиринго Антонина 50 = Марианна 10
1195. Ахранович С = Ахранович И + Мальвина 22 = Францишка 5
1196. Креуш Иоанн + Агниешка 60 ; Саниук Симон 60
1197. Кисель Мариа 50 = Франц
1198. Рацкевич Михаил + Анна 44
1199. Селевич И+ Кристына 35 = Иосиф, Франц; мать – Павлина
1200. Мороз Анеля 45 = Елена, Иосиф ;
1201. Несцерович Францишка 67; Юдуцкая Казимира 69
1202. Ледак Ф + Павлина 39 = Мелания 18
1203. Кароль С + Анеля 62 = Анна 13
1204. Костечко И + Текля 30 = Мечислав, Елена 10, Ванда
1205. Подмостко Ю + Емилия 25 = Марианна 1
1206. Подмостко Винкентий 35; Лубохоньская Анеля 40 = Михаил, Иосиф, София 7; Любохоньская Павлина 27; Подмостко Юстына ;
1206. Адамович И + Каролина 42 = Иосиф, Юрий, Виктор, Вероника 9
1207. Янович Изабелла 60
1208. Терез Г + Емилия 60 = Станислава 25
1209. Устинович Казимира = Леонард, Мариан 22
1210. Морачевский М + Цецилия 50; Новочиньская Домицеля 44 = Франц, Витольд , Пац Марианна 80; Бондарович Счоластика 80; Лось Магдалена 50
1211. Стануль К + Мария 30 = Владислав, Иосиф, Юстына 2
1212. Пашук Анна 40 = Исидор
1213. Мальжук Аполония 30 = Юрий, Францишка 4
1214. Батуро Ю + Анна = Батуро И + Фелиция 30 = Иоанн, Едуард , Мечислав, Фабиан, Людомир; Батуро Анна 16
1215. Лущик И + Мария 60
1216. Позныш И + Каролина 30 = Иосиф, Владислав, Едуард, Станислава, Бронислава 4, Доминик
1217. Емильян Симон + Марианна 65; Сухаржевский И+ Михалина 50 = Вероника 4
1218. Костечко В + Юлия 50 = Иосиф, Иоанн
1219. Ахранович К + София 34 = Петр, Иосиф, Станислава, Елена 9, Мария
1220. Радзюш А + Емилия 35 = Бронислав , Мария 9
1221. Милошь В + Ева 35 = Винкентий, Елена 9
1222. Новосельский Михаил; Новосельский Н + Констанция 37 = Болеслав, Стефания 16, Мария; Виршилло Иоанн; мать – Анна
1223. Новосельская Анна 35 = Фердинанд, Юзефа 10; Новосельский Болеслав
1224. Юргель Ф + Пракседа 40 = Феликс, Елена 14, Моника
1225. Каменецки И + Казимира 25 = Иоанн, Ядвига 3
1226. Юргель А + Розалия 50 = Лонгина 10,
1227. Лукша Елена 33 = Донат, Аполинари, Анна 10, Олимпия
1228. Ляхович М + Розалия 50 = Михаил, Томаш; Роздзевич Мария 50 = Сабина 12
1229. Лукша М + Елена 40 = Ядвига, Елена, Емилия, Мелания 11, Вероника
1230. Лукша И + Анна 25 = Петр ; Лукша Константин
1231. Лукша В + Кристына 25 = Иоанн, Феликс, Иоанна 1; Лукшо Розалия
1232. Смоленьский В + Агата 52 = Винкентий, Вероника 7
1233. Кумищо Ю + Павлина 26 = Франц, Мария, Станислава, Вероника, Ядвига 5, Емилия ,
1234. Сакович М + Саломея 35 = Саломея 2,
1235. Буйчик Каролина 40 = Константин
1236. Ширинго Антонина 40 = Болеслав, Анна 16
1237. Ошакевич (Ошаневич) Ю + Вероника 30 = Лудомир, Сигизмунд, Ирена 3, Леодония
1238. Ракович Розалия 50 = Владислав
1239. Юргель И + Стефания 38 = Исидор, Стефания 10, Бронислава
1240. Вешторт Михаил + Анеля 60
1241. Кумищо Г = Кумищо М + Мария 30 = Иосиф, Елена 1; Кумищо Саломея 20; Кумищо Мария
1242. Лукша Н + Елена 30 = Казимир, Емилия 7, Ядвига; Лукша Николай
1243. Кумищо В + Анна 50 = Михаил
1244. Юргель Анеля = Юргель Иосиф + Мария 30; Юргель Франц
1245. Петровский А = Антон, Ромуальд, Сусанна 13
1246. Подмостко Юрий + Стефания 47
1247. Новосельская Кристына ; внучка – Бронислава 16
1248. Новосиельски И + Моника 60 = Фердинанд, Емилия 22
1249. Смоленьская Кристына 70
1250. Транчек Цецилия 35 = Франц, Станислава 14, Антонина; Колыпайло Болеслав 36, Мартышевский Александр 38, Войцехович Емилия 18
1251. Решетин Терезия 72
1252. Арханович Иоанн 39
1253. Петровский М + Каролина 55 = Павлина 14
1254. Михнович Адам + Казимира 60
1255. Батуро Мария = Юлия 35
1256. Пашкевич П + Емилия 46 = Донат; Пашкевич Ельяш
1257. Батуро Елисавета. 56 = Иоанн
1258. Костечко Ф + Юзефа 35 = Иоанн, Франц, Малвина, Елена, Стефания, Мария 5, Франц
1259. Костечко И + Марианна 30 = Иоанн, Иосиф, Альфонс
1260. Федорович Онуфрий; Федорович Анна 39 = Андрей, Винкентий 3, Стефания
1261. Моргевич Ю + Анна 44 = Винцентина, Бронислава 4, Вероника
1262. Моньчак В + Винцентына 26 = Иоанн, Антон, Станислава 7
1263. Ковяако В + Агата 57; Юргель Михаил 70;
1264. Байко Теофила 40 ; Харевич Анна 51 ; Байко Иоанн 15
1265. Круткевич К + Олимпия 32 = Петр, Казимир, Павлина 7
1266. Маркун И + Михалина 33 = Иоанн, Михаил, Константин, Антон, Ядвига 3
1267. Моргевич Ф + Станислава 35 = Владислав, Чеслав, Августин, Павел, Леонард, Антонина 12, Елена; Корецкая Изабелла 37
1268. Савицкий К + Юлия 38 = Александер, Станислав, Казимир, Емилия 3, Леокадия
1269. Наковницкий Казимир + Марианна 34
1270. Випцунь С + Юлия 40 = Станислав, Мария, Текля, Елена 7, Ядвига
1271. Буйницкий Казимир 70
1272. Щучко Розалия = Марианна 40 = Антон
1273. Ядзевич К + Текля 35; Бука И = Мария 30 = Владислав, Михаил, Марианна 3
1274. Юхниевич А + Ядвига 35 = Иоанн, Павел, София 14, Елена
1275. Бровко И + Анеля 30 = Елена 1; племянник - Сивицкий Иосиф 9
1276. Кончанин Лудовик 61; Кончанин Изабелла ; Кежелис Марианна 52, служанка – Ляхович Юзефа 17
1277. Сергей И + Розалия 36 = Иоанн, Адольф, Александр, Казимир, Иосиф
1278. Барановская Каролина = Констанция 38; Марковский Юрий + Елена 39

Нашел в Вильнюсском историческом архиве и записал
Генрих Виршило. Вильнюсадказаць
Спіс жыхароў
Крыніца:Dziennik Wileński, 1936
Прозвішча
Імя
№ участка
Андрушкевич Feliks6
Ахрамович Jan, Agrypina48
Барановский Boleslaw, J?zef, Konstancja, Juljan dz. J?zefa13
Батура Ludwik17
Батура Edward, Mieczyslaw, Fabian, Lubomir, Anna, Olga dz. Jerzego32
Батура Melania51
Беликов Grzegorz60
Беликов Grzegorz s. Jana61
Беликов Teodora56
Беликов Eudokja59
Беликов Anna62
Беликов Fenagieja63
Бомберг Melania3
Буйчик Maria25
Бушо ?Stanislaw27
Вешторт Michal, Aleksander, Izydor26
Девятников Arefij57
Ерофеев Arest53
Кисель Maciej14
Кисель Franciszek15
Козлов Jan38
Костечко Wladyslaw, Tekla1
Костечко Jan s. Wincentego8
Костечко Franciszek9
Костечко Maria, J?zef, Alfons, Adolf, Jan10
Кочанинов ?Stefania25
Крупенин Tatiana, Kondrat s. Cypriana55
Кумище Michal s. Wincentego28
Кумище Michal, Salomea dz Kaspra29
Кумище Jan, marcin30
Кумище Michal s. Justyna, Maria, Jadwiga31
Ледак Jan, Jozef, Emilia2
Ледак Paulina3
Либаханский ?Paulina, Michal, Piotr, Zofia, Helena5
Лукшо Mikolaj, Franciszek41
Лукшо Marianna, Helena, Apolinary+42
Лукшо J?zef43
Лукшо Helena44
Лукшо Krystyna, Jan, Feliks, Janina, Lucja45
Лукшо Konstanty, Anna, Piotr s. Stanislawa46
Миронов Eudokja58
Моргевич Pawel, Bronislawa, Weronika dz. Justyna11
Моргевич Stanislawa, Izabella, Wladyslaw, Augustyn, Pawel, Helena12
Новосельский Mikolaj, Antoni18
Новосельский Anna, Ferdynand s. Wincentego19
Новосельский Jan20
Новосельский Wladyslaw21
Новосельский Antoni40
Пашкевич Piotr16
Пашук Anna49
Петрашкевич Walentyna c. Justyna11
Подмостко Jozef, Zygmunt4
Ракович Maciej24
Рацкевич Stanislaw, Jan7
Селевич Julian, Leonard, Helena22
Селевич Michalina, Jan23
Смольский Franciszek50
Тубис Stafania23
Чистов Ksienia54
Чистов Eudokia, Klaudia c. Sampsona52
Юргель Franciszek33
Юргель Julian34
Юргель Rozalia35
Юргель Piotr36
Юргель Edward37
Юргель Izydor47
Юхневич Aniela39

Прозвішчы, зарэгістраваныя ўдзельнікамі