, . , " ".

- ̳ . Radzima.net :
- , Google Maps - Google ;
- - , ( ), (2017);
- , / ;
- , XIX ;

Premium .

*
*
*
*

:

Poszukuję rodziny dziadka z Januszkiewicz. Dziadek Roman Pokład ur. 10.11.1929 miał 2 siostry i 2 braci, jeden z nich Stanisław Poklad spoczywa pod siekierkami na cmentarzu wojskowym. Będę wdzięczna za jakie kololwiek informacje. Prababcia Pokład Władysława zd. Wojnicka a pradziadek Konstanty Pokład. Tyle wiem.
Witam. Poszukuję rodziny ojca mojej żony. Nazywał się Adolf Kanonowicz mieszkał we wsi Januszkiewicze koło miasta Baranowicze. Wieś w czasie wojny została spalona. Mam zamiar żonie zrobić niespodziankę i kiedyś odwiedzić te strony, dlatego proszę wszystkicch, którzy znają te strony o wszelkie informacje na temat dojazdu zakwaterowania i możliwości krótkiego pobytu. Obydwoje jesteśmy na emeryturze i nie mamy samochodu.
Kurier Wileński nr 86 15.04.1932 r. informował o przedstawieniu w Pierszajach.
Dnia 3 kwietnia 1932 r. młodzież ze wsi Januszkiewicze odegrała komedię w 1 akcie Zbigniewa Wołodyjowskiego pod tytułem W starym piecu diabeł pali. Sztuka wypadła nieźle, a panie Protasewiczówna i Mieńkówna wraz z panami Protasewiczem, Poczykowskim i Godlewskim stworzyły z tej dosyć trudnej, jak na amatorów krotochwili scenicznej, miłą i wesołą sztukę. Sztuka ta została wyreżyserowana przez samą młodzież, przy pewnej pomocy instruktorki pani J. Andrzejewskiej. Po przedstawieniu rozpoczęto tańce, które trwały do późnej nocy.
Miłe wrażenie sprawiała młodzież wiejska., która w swych zabawach zdradzała ogładę i wyrobienie towarzyskie. Dochód z przedstawienia i zabawy w sumie 30złotych przeznaczono na zakup głośnika radiowego.
Praca ta ideowa i społeczna jest godną pochwały i powinna być przykładem dla innych wsi.
Mam dokument z czerwca 1920 potwierdzający ukończenie 4 klasy szkoły w Januszkiewiczach.Czy ktoś ma jakieś zdjęcia ?
Ferdynand
Weronika Maszkiewicz zd.Pokład ur.05,09,1927poszukuje ciotecznej siostry Reginy Kozak zd.Pokład lub jej rodziny zamieszkałej we wsi Januszkiewicze gm.Pierszaja.Babcia straciła kontakt w latach sześćdziesiątych.