Пружаны на современных фотографиях

фотографии добавил(а) HOLEDZIŃSKI vel ŻEROMSKI

Prużana-traderows-торговые ряды<br>Foto http://globus.tut.by

Prużana-traderows-торговые ряды
Foto http://globus.tut.by

Prużana (biał Пружаны, Prużany, ros. Пружаны) – miasto na Białorusi w obwodzie brzeskim liczące 25 tys. mieszkańców (1999).<br>Po raz pierwszy wzmiankowane w 1487 roku pod nazwą Dobuczyn, stanowiło część Wielkiego Księstwa Litewskiego, województwa brzesko-litewskiego.

Prużana (biał Пружаны, Prużany, ros. Пружаны) – miasto na Białorusi w obwodzie brzeskim liczące 25 tys. mieszkańców (1999).
Po raz pierwszy wzmiankowane w 1487 roku pod nazwą Dobuczyn, stanowiło część Wielkiego Księstwa Litewskiego, województwa brzesko-litewskiego.

PRUŻANA -Muzeum ?<br>Muzeum-усадьба Швыковских.<br>·	Zespół pałacowy Szwykowskich – pałac w stylu willi włoskiej z I poł. XIX w. w majątku Szwykowskich. Po 1863 r. dobra skonfiskowane przez cara, a budynek przeznaczono na siedzibę powiatu. Zachowały się też dwie oficyny. <br>Foto http://globus.tut.by

PRUŻANA -Muzeum ?
Muzeum-усадьба Швыковских.
· Zespół pałacowy Szwykowskich – pałac w stylu willi włoskiej z I poł. XIX w. w majątku Szwykowskich. Po 1863 r. dobra skonfiskowane przez cara, a budynek przeznaczono na siedzibę powiatu. Zachowały się też dwie oficyny.
Foto http://globus.tut.by