Leniewo - village in bielski powiat Białystock Voivodeship of Poland (the Second Polish Republic). There are the following data for this settlement on the Radzima.net website:
- geographical coordinates and location of village Leniewo on the detailed map of the beginning of the XXth century and modern maps, as well as on satellite images from the Google Maps;Leniewo at map
- administrative-territorial belonging in the Russian Empire at the beginning of the XXth century, in Poland (1920-1939)
- name of the Orthodox parish to which belonged village Leniewo at the beginning of the XXth century

This information is available for registered users with a Premium plan.

Add the message

*
*
*
*

Messages:

Witam
Sprawa jest dość skomplikowana po pierwsze we Czyże nie było żadnych majątków ( duży dom nad rzeką ) wieś Czyże nie leży nad rzeką.
Po drugie nad rzeką Łoknicą ( Parafia Czyże ) są wsie Łuszcze , Lada, Leniewo i Podrzeczany - o ile wiem majątki ziemskie były we wsi Łuszcze i Leniewo.
Po trzecie nazwisko Ryndin itp. jest nietypowe na tych terenach, być może zostało zmienione przez Walentego syna Michała co było bardzo często praktykowane w tamtych czasach.
Posiadam sfotografowane księgi metrykalne do 1908 roku
Księgi badań przedślubnych 1906 - 1944
Ispowiednie księgi 1901- 1911 oraz 1926 i 1936Witam!
Ja, Czernowa Walentina Walentinowna, jako córka Ryndina Walentina Michajłowicza, poszukuję jego korzenie rodzinne w Polsce, wieś Czyże.
Ryndin lub Ryndinski (Ryndinowski) Walentin Michajłowicz urodził się 10 czerwca 1921 roku w wieś Czyże, skonczył tam parafie ( cztery klasy ).
W rodzinie było pięcioro dzieci, cztery chłopca i jedna dziewczynka. Z opowiadania Pana Walentyna,w wieś Czyże był majątek duży dom nad rzeką. Z jakiej przyczyny, my nie znamy, ich ojciec został aresztowany, kiedy go odbierali, to starszy syn poszedł za ojcem, i do domu oni już nie wrócili. Matka wkrótce od żałoby zmarła. Sąsiedzi rozkradli dom, reczywiście mój ojciec zobaczył u sąsiadów swój zegarek naścienny z kukułką, i wtedy oni z braci wyjechali do kraju rosyjskiego. W taki sposób on się znalazł w Kazachstanie, m. Karaganda, w 1941 roku poszedł na wojnę. On był na wojnie z 1941 roku po 1946 rok. Po drugiej Wojnie światowej on wrócił do obwodu Karagandinskiego, m.Wałchasz, kopalnia wschodnio-Kounradska. Z opowiedzi ojca: o łosie swoich braci on nic nie zna, ale siostra śpiewała jako artystka w Teatrze opery mając nazwisko Magdeliuk lub Mawdeliuk (dokładnie nie wiemy).
Bardzo prosimy pomoc w poszukiwaniu danych o Ryndinie Walentinie Michajłowicze, ewentualnie nazwisko było inne, dokładnie nie wiemy, ale dokładnie wiemy to, że skończył parafie w m. Czyże. Data urodzenia 10 czerwca 1921 r. Proszę również znaleźć Urodzenia, małżeństwa, śmierci na wsi Czyże 1915-1921,1922-1928,1929-1939,1940-1942 na stronie Feat narodu znaleźli go nagrody otrzymane w ii wojnie światowej , gdzie w jednym z dokumentów określony został jego adres zamieszkania województwo białostockie wieś Czyże.
Dziękuję.
reply