Dudy - village in Iŭie district Hrodna region of the Republic of Belarus. There are the following data for this settlement on the Radzima.net website:
- geographical coordinates and location of village Dudy on the detailed map of the beginning of the XXth century and modern maps, as well as on satellite images from the Google Maps;Dudy at map
- administrative-territorial belonging in the Russian Empire at the beginning of the XXth century, in Poland (1920-1939)in the Republic of Belarus (2017);
- name of the Catholic parish to which belonged village Dudy at the beginning of the XXth century
- what years the Metric books about the born, married and dead of this parish have survived;
- address of the Archive in which the metric books are stored;

This information is available for registered users with a Premium plan.

Add the message

*
*
*
*

Messages:

Poszukującym krewnych w Dudach i okolicy podaję kontakt do parafii Dudy (kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny -proboszcz ks. Dymitr Nieścier)
Biełaruś
Grodzienskaja obłaść
Iwiejski rajon
231-555 Dudy
ul. Nowaja 5
Ksiądz Dymitr Nieścier
Telefon dzwoniąc z Polski:
1) Ze stacjonarnego 00375 1595 27288
2) Z komórki +375 292650329

Adres proszę napisać po rosyjsku, a list może być po polsku. Jeżeli macie jakiś punkt zaczepienia, lub go znajdziecie, to proponuję i mocno zachęcam do osobistego wyjazdu w te strony. Jest to najskuteczniejsza metoda poszukiwań i możliwość poznania ziemi, z której wywodzi się swoje korzenie. Raczej nie należy liczyć na to, że ktoś się odezwie przez Internet.
Na radzima.net zamieściłem wcześniej dane kontaktowe do parafii w Iwiu, który jest siedzibą dekanatu, do którego należą Dudy (kilka kilometrów od Iwia). Dziekanem jest proboszcz iwiejski ks. Jan Gawecki.
Wioskę Dudy w wielu współczesnych zdjęciach znajdziecie na www.radzima.org. Strona ma polska wersję: Białoruś obwód Grodno rejon Iwie: Iwie, Dudy, Sobotniki, ...
reply
Szukam krewnych - dzieci Wandy i Władysława Szarłan mieszkających w powiecie Iwie. Rodzinna wieś to Koroszynięta, albo jakoś tak podobnie. Imiona dzieci cioci Wandy to Lila, Krysia i Edmund. Na cmentarzu przy kościele NMP w Dudach jest pochowany mój dziadek Jan Dudek to też dziadek dzieci cioci Wandy. Ciocia Wanda i moja mama były siostrami. Jeżeli ktoś wie cokolwiek o moich krewnych to proszę o kontakt tel. 605 131 906.reply
szukam rodzina moje matki Janina Korzeniak... urodzona Janina Dziedziul w rokum 1926 do Szymona i Jozefy Dziedziul w Dudy,Wojsztowicze, Wolozyn, Polska. Miala czterech braci...Janek, Edzik, Piotr i Heniuk. Zhnam naimie tylko trzech dzieci ich...Walija, Lena i Sirozza. Janina byla zabrana na roboty do Niemiec od Dudy w 1942 r - Po wojnie wyjechał do Australii z mężem, Waclaw Korzeniak i mialy dwie córki... Irenka i Danusia. Moja mama wróciła odwiedzić rodzinę w 1970 r. Janina zmarła w 1979 roku w Australii.
Moj ojciec Kazimierz Zieleniewicz urodzil sie we wsi Dudy.reply
szukam krewnych o nazwisku Jaroszko, Zieleniewicz z miejscowości: Dudy, Duzy i Mały Barow. Duzy Barow to miejsce urodzenia i młodości mojego Ojca Edwarda żołnierza WP - 19 pal z Nowej Wilejki z 1939 r. Na cmentarzu przy kościele NMP w Dudach są pochowani moj Dziadek Jozef, stryjowie Justyn i Bolesław i inni członkowie rodziny.