, . , " ".

- . Radzima.net :
- , Google Maps - Google ;
- - , ( ), (2017);
- , / ;
- , ;
- , ;

Premium .

*
*
*
*

:

Poszukującym krewnych w Dudach i okolicy podaję kontakt do parafii Dudy (kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny -proboszcz ks. Dymitr Nieścier)
Biełaruś
Grodzienskaja obłaść
Iwiejski rajon
231-555 Dudy
ul. Nowaja 5
Ksiądz Dymitr Nieścier
Telefon dzwoniąc z Polski:
1) Ze stacjonarnego 00375 1595 27288
2) Z komórki +375 292650329

Adres proszę napisać po rosyjsku, a list może być po polsku. Jeżeli macie jakiś punkt zaczepienia, lub go znajdziecie, to proponuję i mocno zachęcam do osobistego wyjazdu w te strony. Jest to najskuteczniejsza metoda poszukiwań i możliwość poznania ziemi, z której wywodzi się swoje korzenie. Raczej nie należy liczyć na to, że ktoś się odezwie przez Internet.
Na radzima.net zamieściłem wcześniej dane kontaktowe do parafii w Iwiu, który jest siedzibą dekanatu, do którego należą Dudy (kilka kilometrów od Iwia). Dziekanem jest proboszcz iwiejski ks. Jan Gawecki.
Wioskę Dudy w wielu współczesnych zdjęciach znajdziecie na www.radzima.org. Strona ma polska wersję: Białoruś obwód Grodno rejon Iwie: Iwie, Dudy, Sobotniki, ...
Szukam krewnych - dzieci Wandy i Władysława Szarłan mieszkających w powiecie Iwie. Rodzinna wieś to Koroszynięta, albo jakoś tak podobnie. Imiona dzieci cioci Wandy to Lila, Krysia i Edmund. Na cmentarzu przy kościele NMP w Dudach jest pochowany mój dziadek Jan Dudek to też dziadek dzieci cioci Wandy. Ciocia Wanda i moja mama były siostrami. Jeżeli ktoś wie cokolwiek o moich krewnych to proszę o kontakt tel. 605 131 906.
szukam rodzina moje matki Janina Korzeniak... urodzona Janina Dziedziul w rokum 1926 do Szymona i Jozefy Dziedziul w Dudy,Wojsztowicze, Wolozyn, Polska. Miala czterech braci...Janek, Edzik, Piotr i Heniuk. Zhnam naimie tylko trzech dzieci ich...Walija, Lena i Sirozza. Janina byla zabrana na roboty do Niemiec od Dudy w 1942 r - Po wojnie wyjechał do Australii z mężem, Waclaw Korzeniak i mialy dwie córki... Irenka i Danusia. Moja mama wróciła odwiedzić rodzinę w 1970 r. Janina zmarła w 1979 roku w Australii.
Moj ojciec Kazimierz Zieleniewicz urodzil sie we wsi Dudy.
szukam krewnych o nazwisku Jaroszko, Zieleniewicz z miejscowości: Dudy, Duzy i Mały Barow. Duzy Barow to miejsce urodzenia i młodości mojego Ojca Edwarda żołnierza WP - 19 pal z Nowej Wilejki z 1939 r. Na cmentarzu przy kościele NMP w Dudach są pochowani moj Dziadek Jozef, stryjowie Justyn i Bolesław i inni członkowie rodziny.