, . , " ".

- . Radzima.net :
- , Google Maps - Google ;
- - , ( ), (2017);
- , / ;
- , / ;
- , XIX ;

Premium .

*
*
*
*

:

Witam,
Jako potomek Szłyków i Bojarków [Otoków, Skiruchów, Gabrielczyków] z Choćkowiec zapraszam do kontaktu - dysponuje materiałami dotyczącymi historii Chockowiec, rodziny się wzajemnie przeplatały, może uda się znaleźć wspólne korzenie? :) Grzegorz Szłyk /

Moja matka Wiktoria jest z domu Otoka. Mieszkali w Rupejkach lub Janowie koło Wołkowyska. Mój dziadek miał na imię Jan, a babcia Adela. Ostatnim transportem w połowie lat 50. uciekli do Polski.
Katarzyna Otoka córka Antoniego, wnuczka Antoniego i prawnuczka Tadeusza Otoka z wsi Choćkowce. W 1946 roku mój ojciec, dziadek i pradziadek zostali wywłaszczeni i przewiezieni transportem do Wierzchocino dawna wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Smołdzino na Wybrzeżu Słowińskim.
Poszukuję wszelkich informacji o osobach noszących nazwisko Otoka lub Bojarko pochodzących z wsi Choćkowce, gmina Biskupice, powiat Wołkowysk, woj. białostockie (II RP) oraz o wszystkich osobach z innych miejscowości dawnego woj. białostockiego mogących być spokrewnionymi Poszukuję również kontaktu z obecnymi mieszkańcami ww. miejscowości i okolic. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

,

() Ryk